Lemmy

Dokument zobrazující osobní i profesionální život Lemmyho Kilmistera, britského zpěváka a baskytaristy, zakladatele heavy-metalové skupiny Motörhead.

Na své vice jak čtyŕicetileté rockové cestě viděl Beatles v Liverpoolu ještě předtím, než vydali prvou desku, jezdil jako roadie s Jimmym Hendrixem, hrál v rockových kapelách Merseybeat a Psychadelic. Stal se inspirací takovým legendám, jako Dave Grahl, Slash, Metallica - ty všechny ve filmu účinkují, spolu s Ozzy Osbournem, Alice Cooperem a mnoha dalšími... Tuto unikátní postavu světového rocku sledovala kamera po dobu tří let, aby zachytila Lemmyho každodenní život. Jsou v něm klidné, sebeodhalující chvíle doma, uvidíme ho při jam sessions s Davem Grahlem i jako rockového hrdinu, řidiče válečného tanku. Představuje muže se smyslem pro humor, osobitého filosofa, jakého by jste možná neočekávali.

Americký dokumentární, životopisný film (2010)
Hrají: Lemmy, A. Cooper, D. Grohl, K. Hammett, J. Hetfield, Ice-T, P. Levesque, D. McKagan, O. Osbourne, D. Snider, M. Sorum, L. Ulrich, S. Vai, R. Trujillo, J. Cocker, J. Jett, M. Ramone, C.C. DeVille, P. Campbell, D. Navarro, M. Jones
Režie: Greg Olliver, Wes Orshoski
(112min)